اطلاعات تماس
نیویورک 9123456789 98+ innovio@mikado-themes.com خیابان اصلی ویکتوریا - لس آنجلس
شبکه های اجتماعی ما
محصولات اکچویتور چیست
شیر اکچویتور

اکچویتور چیست

شاید برای شما سئوال پیش امده که اکچویتور چیست ؟ و چه کاربردی دارد. اکچویتور  وسیله ای مکانیکی است که از منبع تغذیه برای راه اندازی شیر استفاده می کند. این منبع تغذیه می تواند الکتریکی، پنوماتیک (هوای فشرده) یا هیدرولیک (جریان روغن) باشد. دو نوع اصلی شیرآلات اکچویتور actuator بر اساس حرکت وجود دارد. دسته بندی  اکچویتور ها بر اساس ( حرکت ) چرخشی و خطی هستند. شرکت پویا صانع تولید و وادر کننده انواع شیر های اکچویتور برای تمامی اسناف و کارخانجات می باشد. در صورت نیاز به اکچویتور صنعتی با ما تماس بگیرید.

به نقل از ویکی پدیا  : شیرهای دستی برای باز یا بسته شدن نیاز به حداقل یک نفر دارند که به کمک یک سازوکار مستقیم یا گیربکسی که به استم یا ساقه شیر متصل است بتواند این کار را انجام دهد. عملگرهای خودکار این امکان را می‌دهند که شیر به کمک فشارگاز، فشار هیدرولیکی یا نیروی برق به راحتی و در شیرهای بزرگ به سرعت از راه دور کنترل شود. ممکن است عملگرها تنها توان باز یا بسته کردن کامل شیر را داشته باشند؛ اما در بعضی عملگرها این امکان وجود دارد که موقعیت دقیق شیر را تنظیم کرد.

در اکثر پالایشگاه‌ها و کارخانه‌های فرایندی به دلیل اجرای اتوماسیون می‌توان عملگرها را روی شیرها پیدا کرد. عملگرها جزء اساسی از فرایند اتوماسیون کارخانجات فرایندی می‌باشند. نیاز به مشعل ها صنعتی داری یا هر قطعه جانبی برای کسب کارت همین الان با ما تماس بگیرید.

انواع اکچویتور بر اساس نوع حرکت

 

اکچویتور خطی چیست ؟

اکچویتور (خطی ) چیست الکتریکی وسیله ای است که حرکت چرخشی موتور AC یا DC را به حرکت خطی تبدیل می کند. این می تواند هر دو حرکت فشار و کشش را ارائه دهد. این حرکت امکان بلند کردن، انداختن، سر خوردن، تنظیم، کج کردن، فشار دادن یا کشیدن اجسام را با فشار ساده یک دکمه فراهم می کند. فقط تمام احتمالات را با محصولی در نظر بگیرید که با لمس یک دکمه بتواند تمام این کارها را برای شما انجام دهد. نصب و راه اندازی این محرک های الکتریکی بسیار آسان و ایمن است. امروزه صدها میلیون محرک در جهان برای انجام بسیاری از وظایف مختلف استفاده می شود.

 

اکچویتور چرخشی چیست ؟

همانطور که از نام آن پیداست، شیر اکچویتور های دوار، حرکت چرخشی مورد نیاز برای کارکرد دریچه‌های دوار مانند دریچه‌های توپی، پلاگین و پروانه‌ای را تولید می‌کنند. اکچویتور های چرخشی انرژی پنوماتیک، هیدرولیک یا الکتریکی را به چرخش مکانیکی تبدیل می کنند. شیر های چرخشی در سبک های مختلف موجود هستند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

انواع اکچویتور

معرفی انواع اکچویتور actuator

اکچویتور چیست :  دستگاهی است که از نوعی قدرت برای تبدیل سیگنالهای کنترلی به حرکت مکانیکی استفاده می کند. از قفل برقی درب‌های خودرو گرفته تا هواکش‌های هواپیما، عمل کننده ها در اطراف ما هستند. کارخانه‌های صنعتی از اکچویتور برای کارکرد دریچه‌ها، دمپرها، کوپلینگ‌های سیال و سایر وسایل مورد استفاده در کنترل فرآیند صنعتی استفاده می‌کنند. اکچویتور صنعتی می تواند از هوا، سیال هیدرولیک یا الکتریسیته برای نیروی محرکه استفاده کند. اینها به عنوان اکچویتور های پنوماتیک، الکترو هیدرولیک یا الکتریکی شناخته می شوند.

 

اکچویتور دستی چیست ؟

عملگرهای دستی یا همان اکچویتور از دسته یا هندویل استفاده می‌شود تا استم شیر به حرکت در بیاید. نیروی چرخش این اکچویتور به وسیله نیروی دست انسانی تامین می شود. این نوع از عملگر ها به دلیل ساده بودن طراحی ( باز و بسته شدن ) و عدم وجود سایر نیروی های محرک دیگر  هزینه اکچویتور پایینی نسبت به سایر عملگر ها دارد. از این نکته غافل نشوید که اکچویتور های دستی را نمی توان در هر جایی استفاده کرد. قبل از خرید اکچویتور دستی حتما از مشاوران ما در این مورد سئوال بفرمایید.

 

اکچویتور پنوماتیک چیست ؟

در اکچویتور های پنوماتیک از بادپرفشار (یا دیگر گازها) به عنوان نیروی محرکه استفاده می‌شود. این عملگر به دو زیر دسته اکچوتید دیافراگمی و اکچویتور پیستونی دسته بندی میشوند.از بین سه نوع اکچویتور ، پنوماتیک ها کمترین قیمت اولیه را دارند. با این حال، هزینه های عملیاتی به دلیل نیاز به تولید هوای تمیز، خشک و فشرده نسبتا بالا است. نیازهای تعمیر و نگهداری نیز بالاترین مورد از سه نوع محرک است.عملی ترین عملگر های پنوماتیکی از فشار هوا 40 تا 120 psi (3 تا 8 بار) استفاده می کنند. آنها معمولاً برای فشار عرضه 60 تا 80 psi (4 تا 6 بار) می شوند.

 

اکچویتور هیدرولیک چیست ؟

محرک های الکترو هیدرولیک با یک پیستون روغن تحت فشار کار می کنند.هیدرولیک اکچویتورها از فشار مایع نسبت به فشار گاز برای حرکت مکانیزم ولو استفاده می کنند. یک پمپ موتوری فشار سیال را از یک مخزن از طریق شیر(های) کنترلی به طرف مقابل سیلندر می فرستد. چگالی توان بالای این سیستم باعث رانش بالا و سرعت های عملیاتی سریع می شود. الکتروهیدرولیک ها معمولا قیمت اولیه نسبتا بالایی دارند. تعمیر و نگهداری معمولی شامل تعویض دوره ای مهر و موم، اورینگ و غیره است. از آنجایی که روغن مورد استفاده در تجهیزات هیدرولیک می تواند خطر آتش سوزی داشته باشد، این نوع محرک ممکن است برای برخی از محیط های صنعتی مناسب نباشد.

ارسال نظر